Webmaster Forumu SEO Hizmetleri Tanıtım Yazısı v Yüz Temizleme Ürünleri ve Kullanımı
Yüz Temizleme Ürünleri ve Kullanımı
dean534
Yüz Temizleme Ürünleri ve Kullanımı
0
504
 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Rate Post
Cevapla
Şuan Offine!
dean534 Member
***
2 Years of Service
 • Konular50
 • Mesajlar50
 • Rep puanı 0
 • Emojis Given: 0
  Emojis Received: 0
Güne temiz bir ciltle başlamak ve bitirmek cilt bakımı için en temel unsurdur. Ve bu sadece yüzünüzü sabun ile yıkamak anlamına gelmemektedir. Kil, jel veya krem gibi çeşitli yüz temizleme ürünleri bulunmaktadır. Tüm bu ürünler temel olarak ciltteki kiri ve yağı temizler. Gelin şimdi bu ürünlerin nasıl kullanılacağına bir göz atalım.

Jel Temizleyici

Derin bir temizliğe mi ihtiyacınız var? Livben Jel Temizleyici gibi ürünler, cildinizi kurutmadan yüzeyindeki kiri ve yabancı maddeleri temizleme yeteneğine sahiptir.

Ne zaman kullanılır: Kendinizi sıcak ve nemli ortamlarda bulduğunuz zamanlar için köpüren bir jel temizleyici kullanabilirsiniz. Köpürme eylemi, terli olduğunuzda birikebilecek yağı kesmeye yardımcı olur. Bu aynı zamanda, spor salonunda çalışmanız sonrasında da iyi seçimdir.

Kullanım Şekli: Yüzünüzü ve ellerinizi ılık suyla ıslatın. Az miktarda jeli köpürtün ve nazik, dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Ilık suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.

Kil Temizleyici

Yüz maskesini günlük olarak kullanabilirsiniz, ancak haftanın her günü saf killerle formüle edilmiş bir yüz temizleyici kullanabilirsiniz. Kil temizleyiciler kilden köpüğe sorunsuz bir şekilde dönüşür ve cildi aşırı kurutmadan yüzeydeki günlük kirleri temizler.

Ne zaman kullanılır: Sabahları örneğin misel suyu veya makyaj temizleme mendili gibi hızlı bir yüz temizleyici kullandıysanız, temizleyicinizi gece değiştirmek isteyebilirsiniz. Özellikle şehir içinde çok fazla kirliliğe maruz kalmış olduğunuz durumlarda cildinizi kil temizleyici kullanarak temizleyin. Günde sadece bir kez kullanılır.

Nasıl kullanılır: Her gün, seçtiğiniz kil temizleyicinizi elinize sıkın ve kilden köpüğe dönüştürmek için su ekleyin. Yüz temizleyiciyi yüzünüze dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın, ardından durulayın ve kurulayın.

Misel Suyu

Bir zamanlar misel suyu moda diyorduk ve Fransa'dan buraya kadar geldiği için kendimizi şanslı hissediyorduk. Kiri, yağı ve makyajı cildinizin yüzeyinden yukarı ve uzaklaştırmak için bir mıknatıs görevi gören küçük miseller (yağ molekülleri) tarafından desteklenen sıvı temizleyicilerdir. Misel suları, temizleme özelliklerinin yanı sıra, durulama ve ovalama gerektirmemesi sayesinde sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Ne zaman kullanılır: Dediğimiz gibi misel sularının durulanmasına gerek yoktur. Suya yakın olmadığınız durumlarda temizlenmek için idealdirler. Örneğin bir kamp gezisi planlıyorsanız misel suyunuzu yanınızda bolca bulundurmanızı öneririz.

Nasıl kullanılır: Makyaj pamuğuna dökerek kullanabilirsiniz. Misel suları yağ, sabun ve alkol içermez ve yüz, göz ve dudaklarda kullanılabilir.

Krem Temizleyici

Özellikle kuru cilt tipine sahipseniz temizlik sonrası sıkı ve rahatsız edici ciltten kaçınmak için, krem temizleyici kullanmanızı öneririz. Bu tür kremsi temizleyici cildi nazikçe yıkamak için çalışır, yalnızca biriken fazla yağları temizlerken cildin ihtiyaç duyduğu yağları bırakır. Yenileyici yağlarla formüle edilmiş ve makyaj izlerini nazikçe ama etkili bir şekilde çıkarıran Livben krem temizleyici cildinize daha yumuşak bir his verir.

Ne zaman kullanılır: Çoğu insan için cilt bakım rutininizi tüm yıl boyunca aynı tutmak işe yaramaz. Örneğin kış aylarında veya soğuk iklimlerde krem temizleyicilere geçmek akıllıca olabilir.

Kullanım Şekli: Ellerinizi ıslatarak krem temizleyiciyi köpürtün ve cilde nazikçe masaj yapın. Durulayın ve ardından hafifçe kurulayın.

Temizleme Mendili

Her yüz temizleyici bir şişe veya tüp içinde gelmez. Küçük, son derece kullanışlı paketler halinde gelen temizleme mendilini unutamazsınız. İçindeki mendiller, makyajı çıkaran ve ardından durulamaya gerek kalmadan temizleyen bir temizleme formülüne sahiptir.

Ne zaman kullanmalı: Kendinizi biraz tembel hissediyorsunuz ve yapmak istediğiniz son şey makyajınızı yıkayıp tamamen temizlemeye çalışmak. İşte o zaman temizleme mendiline ihtiyacınız var demektir. Her gece yatmadan önce makyajınızı çıkarmakta zorlanıyorsanız, komodininize bir paket temizleme mendili bulundurmanızda fayda vardır.

Nasıl kullanılır: Tüm makyajı ve kirleri temizlemek için yüzünüzü bir mendille nazikçe silin. Ve bu kadar!


Bu Konudaki Yorumlar
Yüz Temizleme Ürünleri ve Kullanımı - Yazar: dean534 - 05-18-2023, 06:09 AM