Webmaster Forumu SEO Hizmetleri Tanıtım Yazısı v Parkinson Hastalığının Tedavisi İçin Beyin Pili Nasıl Uygulanıyor?
Parkinson Hastalığının Tedavisi İçin Beyin Pili Nasıl Uygulanıyor?
dean534
Parkinson Hastalığının Tedavisi İçin Beyin Pili Nasıl Uygulanıyor?
0
446
 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Rate Post
Cevapla
Şuan Offine!
dean534 Member
***
2 Years of Service
 • Konular50
 • Mesajlar50
 • Rep puanı 0
 • Emojis Given: 0
  Emojis Received: 0
parkinson-88515_1667299934.jpg

Parkinson hastalığı çağımızın hastalıkları arasında yer almak ile beraber henüz kesin bir tedavisi yoktur. Hastalık kas alanlarında etki ederek kişinin yaşam kalitesini düşürmektedir. Titreme ve hareketlerde yavaşlama ise Parkinson hastalarının en tipik sorunları arasında yer almaktadır. [b]Parkinson tedavisi[/b] genel olarak ilaçlar ile gerçekleştirilmekte olup yaşanan sorunların giderilmesi amaçlanmaktadır.
[b]Parkinson beyin pili[/b] tedavisi ise yüz güldüren sonuçların hastada gerçekleşmesine etki etmektedir. Hastanın günlük yaşantısında kendi kendine yetebilmesine destek olan birçok etkiyi sağladığı bilinen beyin pili aynı zamanda kaslarda yaşanan titreme ve hareket yavaşlığını da yüzde yetmiş oranında düzenlemektedir.
Parkinson Nedir?
Beyinde bulunan ve bazı hasarlara sebep olarak kişinin günlük hayatına olumsuz etkileyecek olan sorunlara neden olan Parkinson ilerleme gösteren bir rahatsızlıktır.
Parkinson Hastalığında Beyin Pili Ameliyatı Kimler İçin Uygulanıyor?
Parkinson hastalığı teşhisinin konulmasında farklı hastalıklar ile karşılattırılmaması için birçok test ve tahliller yapılmaktadır. Teşhisin konulması sonrasında ise ilaç tedavisi uygulanmaya başlanır.
Parkinson hastalarında etkili sonuç verdiği bilinen beyin pili için ise birkaç detaya yer açılması gerekmektedir.
Parkinson hastalığının en az beş yıldır devam ediyor olması ve hastalığı karşı alınan ilaçların yan etkilerinin görülmeye başlanması ameliyat için uygunluğuna işaret etmektedir. [b]Parkinson beyin [/b]pili için aynı zamanda hastanın ilaç tedavisine direnç göstermesi de neden olarak yer alır.
Parkinson Hastalığının Tedavisi İçin Beyin Pili Nasıl Uygulanıyor?
[b]Parkinson tedavisi[/b] için uygulanan beyin pili genel anestezi ile yapılacak olan ameliyat ile gerçekleştirilmektedir. Beyin yerleştirilmekte olan elektronik çubuklar sonrasında genelde köprücük kemiği altına konumlandırılan pil ile bağlantı yapılır.
Ameliyat Sonrası İyileşme Sağlanabiliyor mu?
[b]Parkinson beyin pili[/b] ameliyatı sonrasında hastanın titreme ve yavaş hareket etme sorunlarının çoğu yüzde yetmiş oranında azalmaktadır. Hastalığın seyrine göre ise beyin pili çalışması uzman hekim tarafından düzenli kontroller ile gerçekleştirilmektedir. Bu aşama da tercih edilen yöntemler ise beyin pili ömrünüm hastaya göre değişmesine etki eder. Beyin pili değişimi pil tamamen bitmeden yapılmaktadır. Lokal anestezi ile kısa sürede beyin pili değişimi yapılır.


Bu Konudaki Yorumlar
Parkinson Hastalığının Tedavisi İçin Beyin Pili Nasıl Uygulanıyor? - Yazar: dean534 - 01-30-2023, 03:32 PM